HAKKIMIZDA

Zett’in hikayesi 2001 yılında, iki hayat ortağının iş hayatında kurdukları ortaklıkla başladı. Villa, otel, okul, ofis projeleri, mimarlık, mühendislik, iç mekan ve kişiye özel mobilya tasarımı alanındaki 9 yıllık tecrübelerinin ardından, 2010 yılında çıkardığı koleksiyon ile İMOB fuarında görücü karşısına çıktı. Agresif tasarım çizgisi, detayları ve kalitesiyle atölyecilikten gelen amatör anlayışını teknoloji ve mühendislik becerileri ile sentezleyen Zett’in ortaya çıkardığı ürünler sadece iç piyasada değil dış piyasada da büyük talep görmektedir. Sıradan olana başkaldıran özgün tasarım anlayışıyla, form ve malzeme seçimi konusundaki cesur yenilikleriyle, müşterilerine mobilya değil, yaşam alanlarını tasarlama imkanı sunan Zett, “dünyayı tasarla, dünyayı değiştir” misyonuyla dünya markası olma yolundaki tek kulvarlık yarışına devam etmektedir. Bursa Gürsu OSB’de bulunan fabrikasında başladığı seri üretim hayatına genç, dinamik, zeki ve donanımlı teknik kadrosu ile devam ederken, projesi ve ruhsat aşaması tamamlanan yeni fabrikasına geçmek için de gün saymaktadır.

 2001      

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olan iki hevesli gencin kalbinde doğdu Zett. Kısa süre içerisinde agresif çizgileri ve tasarımdaki detaylara verdikleri birincil önemle müşterilerinin kalbinde büyüyecek bir markaya dönüştü. Kişiye özel mobilya ve dekorasyon fikirleri üretilen bir atölyede başladı dünyanın en büyük markalarından birine dönüşme yolculuğu.

 2010      

Kuruluşunun 9. yılında bu kez kalplerde Zett Collection 2010 doğdu. Yüksek kaliteli seri mobilya sektöründe görücüye çıktı. Tasarım çizgisini dünyanın takip ettiği bir trend çizgisine dönüştüren Zett, teknolojiyle incelikli el zanaatlarını birleştirdiği üretim anlayışına yeni fabrikasında devam etti.

 2016     

Her yıl lanse ettiği koleksiyonlardaki tasarım odağıyla dikkat çeken Zett, bu kez de mekan tasarımı konusundaki tecrübelerini konuşturdu. Zett Plus markasıyla hizmete giren yeni mağaza, bir mobilya mağazasından çok öte, bir yaşam konsepti olma iddiasında.

Kompleksin içinde mobilya koleksiyonlarına ek olarak Halı, Aydınlatma, Aksesuar, Yatak, Tablo gibi ev ve yaşam konseptinin ayrılmaz parçalarını dil birliği içinde bir araya getirerek müşterilerinin beğenisine sunarak hem zamandan kazandırmayı hem de dekorasyonun birbiriyle uyumlu parçalardan oluşmasını sağlayan bu mağaza, içinde bulunan İtalya Restoranıyla da günümüz modern yaşam konseptinin ve hızlı şehir hayatının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.